facebooktwitteryoutube
by admin - no comments
Zestaw każdego ratownika 

Zbliżający się okres wakacyjnym oznacza głównie wzmożony ruch na basenach oraz dodatkowo popularnych kąpieliskach. Każdy ten teren należy porządnie zabezpieczyć, by możliwe było bezpieczne użytkowanie z jeziora albo basenu przez znacząca większość ilość osób. Wyposażeniem basenów w potrzebny sprzęt ratunkowy zajmują się zewnętrzne firmy, które bardzo chętnie dostarczą cały niezbędny sprzęt.

Koniecznością basenu publicznego jest posiadacie stosownego sprzętu ratowniczego w razie nieprzewidzianej sytuacji. Zasada ta tyczy się nie tylko państwowych basenów, ale też prywatnych, mieszczących się w ekskluzywnych hotelach. W razie utonięcia, policja w pierwszej kolejności będzie sprawdzała wyposażenie ratunkowego znajdujące się na danym basenie. 
Na każdym basenie , a dodatkowo budce ratownika na plaży musi się odnaleźć świetny sprzęt medyczny zawierający zestaw pierwszej pomocy. Prędzej, czy w późniejszym czasie to właśnie ten sprzęt uratuje życie dla niejednego dziecka. Niestety rodzice nie za każdym razem są wstanie wnikliwie dopilnować własne dzieci, dlatego ratownicy muszą być przygotowani na każdą ewentualność. Co roku w naszym kraju ginie kilkaset osób z powodu utonięcia, dlatego statystycznie taka sytuacja może zdarzyć się wszędzie. Warto więc dopilnować, ażeby wasz basen albo prywatna plaża hotelowa była wyposażona w główny i obowiązkowy sprzęt ratowniczy , a ponadto medyczny. W ten sposób nie tylko zabezpieczycie swoją firmę przed ewentualnymi rozterkami, niemniej jednak też uratujecie niewinne, ludzkie życie, co jest przecież wartością największą. 

Więcej: WOPR sprzęt medyczny