facebooktwitteryoutube
by admin - no comments
Materiały do piaskowania 

Priorytetowym elementem każdej zaprawy murarskiej , a oprócz tego kleju jest piasek. Na waszym placu budowy będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to kluczowy składnik każdego cementu. Oczywiście istnieje także możliwość zakupienia wysokiej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w fachowych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest pełno. Piaski te pozwalają na zyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do tworzenia solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. O ile chcecie, by utworzone fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie ma co postawić na najwyższej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich oraz dodatkowo kleju (sprawdź również: Mikrokulki szklane). 
Piaskowanie jest najbardziej istotnym procesem na każdym placu budowy, w szczególności w dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do tworzenia. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to całkowicie nieodpowiedni produkt do tworzenia wytrzymałych zapraw murarskich oraz dodatkowo kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie ma co zatem oszczędzać środków inwestycyjnych na piasek, gdyż może to zakończyć się w późniejszym czasie poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Więcej: Wynajem Piaskarki.