facebooktwitteryoutube
by admin - no comments
Jak przeciwdziałać urazom

Wymagania terapeutyczne. Terapia podczas rekonwalescencji może przybierać rozmaite kształty. Idealnie o tym, wiem, ponieważ bardzo długo pracował ze mną rehabilitant Gdańsk po bardzo poważnym złamaniu. Uczestniczyłem w wypadku komunikacyjnym. Zwyczajnie przechodziłem kiedyś przez przeżycie dla pieszych i uderzył we mnie samochód. Obudziłem się w sanatorium. Wręcz w szpitalu nie można było mnie dobudzić, ponieważ byłem cały połamany. Utrzymywano mnie przez wiele dni w śpiączce farmakologicznej. Potem można było wykonać wszystkie dokładnie sprecyzowane zabiegi diagnostyczne , a oprócz tego operacyjne. A gdy już na moje ciało zaczęło funkcjonować zaczęto mnie wybudzać. W klinice okazało się, że potrzebna będzie bardzo skomplikowana terapia.

Fizykoterapeuci na szczęście czekali już w gotowości do działania. Należało z całą pewnością zweryfikować moje opcje w zakresie ćwiczenia. Prawie każdy z nas ma inny próg wytrzymałości na ból. Takie wymagające ćwiczenia terapeutyczne to będzie wszak naciąganie mięśni , a oprócz tego ścięgien. Powinno się być przygotowanym na napływ kortyzolu. W nocy występowały spore bóle w moim organizmie i musiałem przyjmować całe mnóstwo silnych środków dożylnie. Oczywiście podawanie kontrolowano tak, ażeby nie wystąpiło uzależnienie. Dużo osób popada właśnie w takie sidła uzależnienia, jeżeli nie sprawdza się w ogóle leków przeciwbólowych. Ze mną było zupełnie inaczej. Sam w pewnym momencie powiedziałem, że już nie potrzebuję lekarstw i sam sobie poradzę z bólem. Z pewnością kortyzol wydzielał się coraz bardziej, gdy były napady nocne i stres nieomalże zniszczył mój organizm. Obecnie pojawił się doświadczony zagraniczny Gdańsk terapeuta rehabilitacyjny, który przedstawił mi nowoczesne metody terapeutyczne stosowane w Niemczech , a oprócz tego w stanach Zjednoczonych. Polegały one na różnorakich fazach ćwiczenia zaplanowanych na dni, w tygodniu oraz miesiące. Rozpoczęliśmy od ćwiczeń oddechowych. Ku mojemu zaskoczeniu potrafiłem szybko dotlenić mój mózg i doprowadzić organizm do jeszcze większej sprawności. Oczekiwałem teraz bardzo szybkiego wyzdrowienia i poprawy kondycji.

Fachura od zadowolenia a więc dobry rehabilitant w Gdańsku Nowy Port lub też w Sopocie Brodwino lub też w Gdyni Mały Kack. Czyż właśnie taki konkretny bardzo dobry rehabilitant w trójmieście nie może zdziałać cudów? Sam się o tym, przekonałem i potem polecałem takiego fachowca innym pacjentom. Do tego stopnia ta terapia była dla mnie przełomem w życiu, że aktualnie w ogólności nie brałem żadnych środków przeciwbólowych. Nawet paracetamol nie jest mi niezbędny, gdy boli mnie ząb lub odnawiają się oczywiste zwyrodnienia , a ponadto bóle w miejscu, w którym były połamane moje kości. Trzeba przyznać, że byłem połamany dokumentnie. Uderzyłem wszak w samochód czy także raczej samochód we mnie. Złamana ręka oraz dodatkowo obydwie nogi, a też wstrząs mózgu i złamanie podstawy czaszki. Do tego jeszcze dochodziły obrażenia wewnętrzne. Własnym oddechem natomiast potrafię regulować ciśnienie w moim organizmie dzięki czemu można unormować w miarę występowanie bólu, który nie jest aż tak dotkliwy jak kiedyś. Od czasu do czasu jeżdżę jedynie na basen , a dodatkowo na ćwiczenia korekcyjne, gdzie można jeszcze bardziej rozciągnąć mięśnie , a dodatkowo ścięgna z pomocą innych doświadczonych terapeutów.

Zobacz również: naszarehabilitacja.pl/a,96,rehabilitacja-kolana.html